Sınıfından koparılan kedi Tombi yuva arıyor

Çocukların dostu Tombi isimli kedi bir velinin şikayeti üzerine yuvasız kaldı. Tombi’ye şimdi yeni bir yuva aranıyor.20-02-2018 16:08

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki bir ilkokulda öğretmen Özlem Pınar Ivaşcu ve 3. sınıf öğrencilerinin okulu bahçesinde beslediği Tombi isimli kedi bir velinin şikayeti üzerine okuldan ve dostlarından ayrılmak zorunda kaldı. 

Geçici olarak öğretmen Özlem Pınar Ivaşcu’nun evinde kalan kediye şimdi yeni bir yuva aranıyor.

ajanimo.com isimli sitede Nilay Küçük Cantak imzasıyla yayınlanan bir yazıda kedi Tombi’nin yuvasız kalma hikayesi şöyle anlatıldı:

“İzmir’de bir sınıf dolusu çocuğun en iyi dostu olan Tombi yuva arıyor. Çünkü bir veli Tombi’nin sınıfta olmasından rahatsız.

Bugün sizleri çocuklar ve hayvanlar arasındaki muhteşem ilişkinin bir örneğine götüreceğiz. Burası İzmiri’n Bayraklı ilçesinde bir ilkokul. Diğer sınıfların aksine, bu 3. sınıf öğrencilerinin arasında farklı bir isim var: Kedi Tombi.

Kedi Tombi, Öğretmen Özlem Pınar Ivaşcu ve sınıfının okul bahçesinde beslediği bir kedi. Tombi ve arkadaşları birbirlerini o kadar çok seviyorlar ki Tombi onları derslerde de yalnız bırakmıyor.

Bir hayvanın, ‘sorumluluk duygusu‘ başta olmak üzere çocuk gelişimine olan büyük katkısını sizlerle daha önce paylamıştık. Özlem Pınar Ivaşcu’nun öğrencileri ve Tombi’nin arkadaşlığı bunu kanıtlar gibi. Öyle ki öğrenciler Tombi rahatsız olmasın diye sınıfta koşmuyor, yüksek sesle konuşarak onun uykusunu bölmek istemiyor, her sabah Tombi’nin mamasını suyunu kontrol edip onunla vedalaşmadan sınıftan ayrılmıyorlarmış. Tombi artık sınıfın bir öğrencesi olunca, Özlem öğretmen Tombi‘nin aşılarını yaptırıp ona bir karne çıkarmış.

Çocuklar okula hiç olmadığı kadar hevesli gidince veliler de bu durumdan oldukça memnun olmuşlar. Biri hariç. Sınıfın 33 öğrencisi ve 32 velisi bu durumdan oldukça memnunken bir veli Tombi’yi sınıfta istemiyor. Diğer velilerin ve öğretmenin ısrarı da veliyi ikna etmeye yetmemiş. Özlem Öğretmen veli tarafından defalarca şikâyet edilmiş. Geceleri okulun bahçesinde yatan Tombi hem şikâyet edildiği için hem de geceleri sokakta kalmasın diye yuva arayışına girildi.

Geçtiğimiz hafta Tombi, yeni bir yuvaya kavuştu ancak evin diğer kedisi ile anlaşamadığı gerekçe gösterilerek geri getirildi. Tombi ve öğrencilerin sevgisi o kadar büyük ki Tombi sahiplendirildiğinde öğrenciler onun için mektup bile yazdı.

Tombi şu an Özlem Öğretmenin evinde misafir ancak Özlem Öğretmenin evinde zaten 3 kedisi var. Sevgi dolu Tombi’nin 33 öğrencinin ilgisini özletmeyecek sıcak bir yuvaya ihtiyacı var. Tombi’nin bir daha geri getirilmeyeceği ve çok sevileceği yuvası olmak ister misiniz?”