'Silahlarınızı geri getirin' kampanyasında füze teslim etti

Meksika'da bir kadın, 'Silahlarınızı geri getirin' kampanyası kapsamında, emniyet güçlerine füze getirdi.01-05-2019 20:54

Meksika'da bir kadın, silahsuzlanma programı kapsamında 'Silahlarınızı geri getirin' kampanyası için emniyet görevlilerine füze teslim etti.

ABD sınırındaki Ciudad Juarez şehrinde yaşayan ve adı açıklanmayan bir kadın, füzeyi evde bulduğunu söyleyerek yerel güvenlik güçleriyle iletişime geçti. Silahsızlanma kampanyasına katılmak istediğini fakat füzeyi tek başına taşıyamadığını söyleyen kadın güvenlik güçlerinden yardım istedi.

Kadına, fize karşılında  800 peso (yaklaşık 250 TL) ödeme yapıldı.

ABD yapımı olduğu belirtilen füzenin savaş başlığı çıkarılarak etkisiz hale getirildi. Füze, Meksika Ulusal Güvenlik Sekreterliği ofisinde tutulmaya başlandıç

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ

Dünyanın en tehlikeli şehirleri arasında gösterilen Ciudad Juarez'deki suç oranını düşürmek isteyen emniyet güçleri silahsızlanma programını geçen hafta başlattı. Silahların 'sorgusuz sualsiz' teslim alınacağını duyuran emniyet, buna karşılık 2000 ile 7000 peso arasında değişen bir ödül de vaat etti.

Geçen sene de benzer bir program çerçevesinde 170 silah teslim alınmıştı.