Şiddet gören kadına 'abartma' diyen Karataş Diyanet'e müşavir olarak atandı

Eşinden şiddet gören kadını “Öbür dünyaya gitmeden size bu dünyada ceza vermek lazım” diyerek azarlayan Prof. Dr. Mustafa Karataş Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavirliği’ne atandı.26-10-2017 12:14

Eşinden şiddet gördüğünü ifade eden ve boşanma kararı aldığını belirten kadına, “Bırakın boşanmayı. Kol kırılır yen içinde kalır, senin yerin kocanın yanıdır” diyen Mustafa Karataş, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavirliği’ne atandı. Özel bir televizyon kanalında Cuma sabahları dini programda sunuculuk yapan Karataş, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevine önceki gün başladı.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, televizyon programcılığının yanı sıra İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü’ndeki akademisyenlik görevini de sürdüren Karataş, 2015 yılında sahur programına telefonla katılarak, eşinden şiddet gördüğü için bebeğini düşürdüğünü söyleyen kadını azarlamıştı.  “Öbür dünyaya gitmeden size bu dünyada ceza vermek lazım” diyen Karataş’ın televizyon kanalında her hafta gerçekleştirdiği sabah programını da sürdüreceği öğrenildi.