Sezer Öztürk cinayet soruşturmasında tutuklandı

Sezer Öztürk cinayet soruşturmasında tutuklandı

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş forması da giyen Sezer Öztürk cinayet soruşturmasında tutuklandı.

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş forması da giyen 36 yaşındaki Sezer Öztürk, İstanbul'daki bir cinayete ilişkin soruşturmada tutuklandı.

Öztürk, A.M. ve Ö.G.; 24 yaşındaki Halil İbrahim Genç ve babası Haydar Genç’le 17 Eylül’de Çekmeköy ilçesinde yol verme tartışması nedeniyle kavga etmişti. Olayda Halil İbrahim Genç tabancayla vurularak öldürülmüş, babası ise bıçaklanmıştı. Olay yerinden kaçan Öztürk, polis tarafından aranıyordu. A.M. daha sonra teslim olunca tutuklanmış, Ö.G. ise kayıplara karışmıştı.

Öztürk, Artvin’in Hopa ilçesinde bir kamyonetin kasasında Gürcistan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Öztürk, ilk olarak Hopa başsavcılığına götürüldü.

İFADESİNDE 'MİLLİYETÇİYİM' DEDİ

Öztürk, hakimlikteki sorgusunda 15 yaşından beri milli takımda forma giydiğini, Almanya’da doğup büyümesine rağmen tüm yatırımlarını Türkiye’de yaptığını ve milliyetçi bir insan olduğunu söyledi. Eski futbolcu, olay gününe kadar hiçbir olaya karışmadığını iddia ederek şunları söyledi:

"Olay günü çocuklarımı hayvanat bahçesine götürdüm, daha sonra eve dönerken arabamın önünü kestiler, beni darp ettiler. Ölümden döndüm, kafama aldığım darbelere ilişkin raporları mahkemeye sunacağım. İlla haklı olmak için ölmem gerekmiyor. Ben ateş etmedim, Ö.G. benim korumamdır, olay sırasında o havaya ve yere ateş etti. Karşı taraf 30-40 kişiydi. Alkollü vaziyette bize saldırdılar, benim yanımda korumam, korumamın çocuklarıyla benim küçük çocuklarım ve eşlerimiz vardı.

Yanımda silah olmasına rağmen ateş etmedim. Şayet onları vurmak gibi bir niyetimiz olsaydı Ömer havaya ateş etmezdi, direkt onlara sıkardı. Olaydan sonra yaralı olduğum için iki ay yerimden kalkamadım. Tedavi oldum, mahkeme başlayana kadar yurt dışına çıkarak işlerimi halledecektim. Biraz da tehdit aldığım için korktum ve can güvenliğim nedeniyle tedbiren yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalandım. İfademde detaylı belirttiğim üzere atılı eylemi ben gerçekleştirmedim. Ayrıca olay sırasında karşı taraf Ö.’den düşen silahı aldığını Ö.’den duydum. Daha sonra Ö. havaya ateş etmeye başladı ancak karşı tarafın nasıl vurulduğunu görmedim. Suçsuzum."

'KASTEN ÖLDÜRME'DEN TUTUKLANDI

Hakimlik, Öztürk’ün "kasten öldürme" suçunu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi olduğuna kanaat getirdi. Öztürk’ün yurt dışına çıkarken yakalandığını dikkate alan hakimlik, delil karartma şüphesinin bulunduğunu da belirterek "kasten öldürme"den tutuklama kararı verdi.