Servis şoförü ve eşinden 4 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

Küçükcekmece’de kreşe giden 4 yaşındaki çocuk annesine, servis şoförü ve eşi tarafından istismar edildiğini söyledi. Bunun üzerine çocuğun ailesi tarafından açılan davada yargılama sürüyor.10-02-2018 23:49

Hürriyet’te yer alan habere göre; İstanbul Küçükçekmece’de servis şoförlüğü yapan 44 yaşındaki E.A. ve serviste kendisine yardımcı olan eşi 39 yaşındaki N.A., iddiaya göre; kreşe giden 4 yaşındaki Ö.D.B.’ye istismarda bulundu. Vahim olay, küçük kızın yaşadıklarını annesine anlatmasıyla ortaya çıktı.

Konuyla ilgili Çocuk İzleme Merkezi’nde ifade veren Ö.D.B., “Servis amcadan korkuyorum, servis abla göbeğime dokunuyor. Servis amca kendi kıyafetlerini çıkarıyor, bunu arabanın içinde yapıyor” diyerek şüpheli E.A.’nın özel bölgelerine dokunduğunu anlattı. Çift hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen davada ailenin gizlilik kararı alınması yönündeki talepleri de reddedildi.

‘UZLAŞMA TALEBİM YOK, ŞİKAYETÇİYİM’

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ö.D.B., suçtan zarar gören anne Ö.B., müşteki baba R.B. sanık çift N.A. ve E.A. katıldı. Baba R.B. mahkemedeki ifadesinde “Benim kızım yalan söylemez, bugüne kadar hiç yalan söylediğini görmedim.. Uzlaşma talebim yoktur şikayetçiyim” dedi.

'ŞOFÖR KIZIMI YALNIZ GETİRDİ'

Anne Ö.B. ise kızını hep okul dönüşü kendisinin karşıladığını söyleyerek, “Olay günü kızımı karşıladığımda durumu bana değişik geldi. Kızımın kendi kendine mırıldandığını fark ettim ‘Ben yokken korktun mu?’ diye sorduğumda bana asansörde, ‘Servis abla yokken servis amcadan korkuyorum’ dedi. Eve girdikten sonra da 15-20 dakika konuştuk. Telefonla ses kaydı aldım. Bu konuşmaların içinde kızım ‘Korktum çünkü yalnızdım, korktum çünkü servis abla yoktu’ şeklinde beyanlarda bulunuyordu. Sorduğumda ‘Hep yapıyor’ şeklinde cevap veriyordu. Bizim evimiz normalde servis dağıtımında son güzergah değil. Mart ayında bazı günler kızımı hostes olmadan ve diğer öğrenciler olmadan sadece sanık E.A. bir kez getirmişti. Ondan sonra çocuktaki psikolojik durum değişti. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanıklar dışarı çıkarılarak uzman eşliğinde mahkemede ifadesine başvurulan Ö.D.B., Çocuk İzleme Merkezi’ndeki ifadelerinin tersini söyledi. Servis şoförü E.A.’nın sadece kolunu okşadığını söyledi özel bölgelerine dokunup dokunmadığı yönündeki sorulara olumsuz yanıt verdi. Baba R.B. ise kızına psikolojik destek aldırdığını ve bu nedenle yaşananları unutmuş olabileceğini söyledi. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.