Servis şoförü, cinsel istismarda bulunduğu çocuk kendisine direnince kafasını ısırdı

Farklı zamanlarda 3 kız çocuğuna birçok kez cinsel istismarda bulunmaktan tutuklanan servis şoförünün 3 kez 5 yıldan 14 yıla kadar hapis isteniyor.14-12-2017 12:51

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bulunan Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören A.G.K. (14), F.E. (14) ve Y.Ö. (14), okul servisi şoförü Eldevas A. (63) tarafından farklı zamanlarda birçok kez cinsel istismara maruz bırakıldı.

Eldevas A., 20 Eylül günü okul servisinin en arka koltuğuna oturan kız çocuğu Y.A.’yı yanına çağırıp radyoyu açmasını söyledi. Ön koltuğa gelen Y.A., radyoyu açmak isterken şoför, Y.A.’ya elle cinsel istismarda bulundu. Servis şoförü Eldevas A. bu olaydan 5 gün sonra da yine öğrenci Y.A.’yı servisten inerken kolundan tutup koltuğa sıkıştırarak, sevgilisi olup olmadığını sordu ve kız çocuğu tepki vererek kaçtı.

Eldevas A., 2 gün sonra ise F.E.’yi okul servis aracının ön koltuğunda sıkıştırıp elle cinsel istismarda bulundu.

Servis şoförü Eldevas A. olaydan hemen bir gün sonra okulun bahçesindeki servis aracına binen öğrenci F.E.’yi, kolundan tutup kendine çekerek öpmek istedi. F.E. öpmemesi için direnince Eldevas A., F.E.’nin saçını tutup kafasını ısırdı. Bu olaylardan yaklaşık 5 gün sonra ise yine Eldevas A., 9. sınıf öğrencisi A.G.K. servise binince, ön koltuğa çağırdı. A.G.K., ön koltuğa oturduğunda, Eldevas A., A.G.K.’nin bacağına vurdu ve elle cinsel istismarda bulundu, bu olaydan 2 gün sonra da A.G.K.’nin kolunu tutarak eliyle yanağını sıkıp öptü.

Hürriyet'in aktardığına göre; öğrencilerin ve ailelerinin şikayeti sonrası gözaltına alınan servis şoförü Eldevas A., çıkarıldığı İzmir 1. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Cumhuriyet savcısı, farklı zamanlarda 15 yaşından küçük 3 kız öğrenciye, birden fazla cinsel istismar suçu işlediği iddiasıyla Eldevas A. hakkında, ‘zincirleme çocuğun cinsel istismar’ suçundan 3 kez, 5 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası ile yargılanması için dava açtı.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık Eldevas A., sanık avukatı, A.G.K., F.E. ve Y.Ö. ile aileleri, ailelerin avukatı Asuman Alkım Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı. Sanık Eldevas A., kendinden önceki servis şoförlerinin çalıştığı hatta kaçtığı için görevlendirildiğini söyledi, "Söz konusu hatta yaklaşık 1 hafta çalıştım. Çocukları bulundukları yerden alıp okula götürüyordum. Çocuklardan F. akşam çıkışta servise gelmedi. Sorduğumda bana, disiplin cezası almış olduğunu söylediler. Ben de bırakıp gittim. Ertesi gün yine öğrencilerden biri zamanında gelmediği için almadan gittim. Beni bir bayan arayıp ‘çocuğumu neden almadın’ diye söyledi ve tehdit etti. Daha sonra davaya konu iddialar ortaya atıldı. Bu olayları bence, beni arayıp tehdit eden bayan organize etti. Benim mağdurlar yaşında torunlarım var. Kesinlikle böyle bir suç işlemedim" ifadeleriyle kendini savunmaya çalıştı.

Mahkemede konuşan 3 lise öğrencisi, servis şoförü Eldevas A.’nın kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

TUTUKLULUĞUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Cumhuriyet savcısı verdiği mütalaasında, mevcut delil durumu ve suçun niteliği nedeniyle sanık Eldevas A.’nın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Mahkeme heyeti, cinsel istismara maruz bırakılan çocukların bindiği servis aracındaki öğrencilerin tanık olarak dinlenmesine, kuvvetli suç şüphesinin gösteren somut kanıtların bulunması, suçun niteliği, sanığın serbest kalması durumunda kaçması, saklanması, kanıtları yok etme, gizleme hususlarını dikkate alarak sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.