Şeriat propagandası yapan Tebliğ Cemaati, Borçka'dan kovuldu!

Artvin'in Borçka ilçesinde şeriat propagandası yapan Tebliğ Cemaati üyelerine yurttaşlar tepki gösterdi. "Burada size şeriat propagandası yaptırmayacağız” diyen yurttaşlar, gericileri ilçeden kovdu.15-09-2019 21:45

Artvin’in Borçka ilçesinde şeriat propagandası yapan Tebliğ Cemaati üyeleri, yurttaşlar tarafından kentten kovuldu. Yurttaşlar, hiçbir tarikat ve cemaatin şeriat propagandası yapmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Sendika.Org’un yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Tebliğ Cemaati’nden olduklarını söyleyip Afganistan, Pakistan ve Hindistan’dan geldiklerini belirten 15-20 kişilik sarıklı cübbeli grubun bazı esnafların da desteğiyle bir süredir kentte bulunduğu aktarıldı.

Kent merkezinde bulundukları sırada Tebliğ Cemaati üyelerine tepki gösteren Borçkalılar, hiçbir tarikat ve cemaatin şeriat propagandası yapmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Borçka çarşısında bugün (14 Eylül) yaşanan olaya ilişkin görüntülerde, yurttaşların “Gidin, bir daha da gelmeyin”, “Burada size şeriat propagandası yaptırmayacağız” dediği duyuluyor.

Yerel kaynaklar, yurttaşların tepkisinin ardından Tebliğ Cemaati üyelerinin Borçka’yı terk ettiklerini kaydetti.