Şenyaşar ailesi yeniden adliye önünde

Şenyaşar ailesi sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesiyle sürdürdükleri “adalet” nöbeti eylemlerini tekrar adliye binası önüne taşıdı17-05-2021 13:51

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu 2018 yılında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, sorumluların yargılanması talebiyle Urfa Adliye binası önünde başlattığı “adalet” nöbeti 70’inci gününde devam ediyor.

Şenyaşar ailesi, sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle 30 Nisan’dan bu yana Suruç’taki evlerinde sürdürdükleri eylemlerini kısıtlamaların bitmesi ile yeniden adliye binası önüne taşıdı.

Sabahın erken saatlerinde adliye binası bahçesine gelen aile Atatürk Heykeli önünde oturarak eylemlerini tekrar başlattı.

'HİÇBİR SORUŞTURMA YOK'

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Saldırıda yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar sokağa çıkma kısıtlamasından kaynaklı 17 gün mücadelelerini evde sürdürdüklerini, yasağın bitmesi ile yine adliye binası önüne geldiklerini belirterek “Biz talebimizi ve çağrımızı yineliyoruz: Suruç Devlet Hastanesi’nde bir katliam yapıldı. 3 insanımız katledildi. Dosya Urfa Başsavcısı’nda ve katliam ile ilgili hiçbir soruşturma yok. Adalet istiyoruz. Hukuk gereğini yerine getirsin, biz de eylemimize son vereceğiz. Sesimize ses katmak isteyenleri buraya bekliyoruz” dedi.

'KAYITLAR ÇIKARILMADAN BURADAN AYRILMAYACAĞIZ'

Emine Şenyaşar ise, “Yine adliye binası önündeyiz. Hastane kayıtları çıkarılsın. Kayıtlar çıkarılmadan biz buradan ayrılmayacağız. Bize zulüm yapıyorlar. Savcı kayıtları neden çıkarmıyor? Oğlum 3 yıldır suçsuz yere tek kişilik odada tutuluyor. Çocuklarımı katledenler serbest dolaşıyor. Sadece adalet istiyoruz” diye konuştu.