Şenyaşar ailesi: AKP'li Halil Yıldız’ın abisi bizi ölümle tehdit etti

Şenyaşar ailesi: AKP'li Halil Yıldız’ın abisi bizi ölümle tehdit etti

Şenyaşar ailesinin başlattığı adalet nöbeti 119'uncu gününde devam ederken, 3’üncü hukuki destek ziyaretlerine ilişkin konuşan Ferit Şenyaşar, "Bu cezasızlık politikasından yararlanan milletvekilinin ağabeyi Süleyman Yıldız hâlâ bizi ölümle tehdit ediyor" dedi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar’la saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın başlattığı “Adalet Nöbeti" günlerdir devam ediyor. 

Diyarbakır’da 2 Temmuz’da yaptıkları 3’üncü hukuki destek ziyaretlerini anlatan Ferit Şenyaşar, “STK’lerle görüştük, baro başkanı ile bir araya geldik. Herkes olayı biliyor ve bizi yakından takip ediyor. Görüştüğümüz herkes yapılanların kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Ortada bir zülüm olduğunu dile getirdiler. Bu zülüm hâlâ devam ediyor. Yarın (Bugün) 120’nci gününe girecek adalet nöbetimiz, 4 ay olacak” diye belirtti.

'SÜLEYMAN YILDIZ BİZİ ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR'

Asıl katliamın Suruç Devlet Hastanesi’nde gerçekleştiğini hatırlatan Şenyaşar, “Olayla ilgili güvenlik kameraları, doktorların beyanları, annemin teşhisi var ama katliamı yapanlar toplum içinde rahat bir şekilde dolaşıyorlar. Bu cezasızlık politikasından yararlanan milletvekilinin ağabeyi Süleyman Yıldız hâlâ bizi ölümle tehdit ediyor. Bizi sosyal medyadan tehdit eden Süleyman Yıldız hakkında ikinci defa suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

'BU DOSYA ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAYACAK'

Şenyaşar, “Bu dosya zaman aşımına uğramayacak, katliam hastanede yapıldı. Davamıza bakan 7’nci savcıyla görüştüğümüzde 23 kişi tespit ettiğini söyledi. Dosyamızı alan savcı büyük bir siyasi baskı altında alıyor dosyayı. Belirlenecek savcıyla avukatlarımız aracılığıyla görüşme talep edeceğiz” diye belirtti.