Senin Muhteşem Esnek Beynin

Cinsiyet eşitliği ve beyin gelişimi alanlarında dünyanın dört bir yanında pek çok okula danışmanlık veren Dr. Joann Deak’in ödüllü kitabı “Senin Muhteşem Esnek Beynin”, genç okurlara beynin anatomisi ve işlevleriyle ilgili eğlenceli, merak uyandırıcı bir giriş sunuyor; beyinlerini geliştirmek ve E-S-N-E-T-M-E-K için neler yapabileceklerini gösteriyor.26-05-2019 02:01

Ecem Güler

Beyin nedir? Acaba beyin bir kas mıdır? Beynin gerçekte ne yapar? Yalnızca kulaklarının arkasındaki boşluğu mu doldurur? Peki beynini esnetip büyütebileceğini biliyor muydun? Ya da hata yapmanın beynin için en iyi öğrenme yollarından biri olduğunu? Ağırlık kaldırdığında kasların nasıl güçleniyorsa hiç vazgeçmeden yeni şeyler denemek de beynini güçlendirir. Örnek mi? İlk kez havuzda yüzünü suya sokma cesareti bulduğun anı düşün. Bir sonraki denemende beynin sana bu korkuyu yendiğini hatırlattı ve daha cesur davrandın, öyle değil mi?

Cinsiyet eşitliği ve beyin gelişimi alanlarında dünyanın dört bir yanında pek çok okula danışmanlık veren Dr. Joann Deak’in ödüllü kitabı “Senin Muhteşem Esnek Beynin”, genç okurlara beynin anatomisi ve işlevleriyle ilgili eğlenceli, merak uyandırıcı bir giriş sunuyor; beyinlerini geliştirmek ve E-S-N-E-T-M-E-K için neler yapabileceklerini gösteriyor.

Çocukların diline yakın anlatımıyla Dr. Joann Deak ve çocukların anlayacağı çizimleriyle Sarah Ackerley’in başarılı bir iş birliği olarak karşımıza çıkan bu bol ödüllü kitabı; Domingo Yayınevi’nin çevirisiyle beynimizin bizlere sunduklarını yalnızca anlatmakla kalmayıp, okurunu harekete geçmeye çağırırken kitaplığımızdaki yerini almaya hazırlanıyor.

Hata yapmak bile öğrenmene yardım eder çünkü beynin, sorununa çözüm bulana kadar sürekli yeni şeyler dener ve E-S-N-ET.

KÜNYE: Senin Muhteşem Esnek Beynin, Dr. Joann Deak, Çev. Çağlar Sunay, Domingo Yayınevi, 2017, 32 Sayfa.