'Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?'

'Barış' çağrılarından dolayı ırkçı saldırılara maruz kalan Naki, Özil'e seslendiği bir açıklama yaptı.26-07-2018 13:19

İleri Haber

Almanya A Milli Futbol Takımı'nın Dünya Kupası'ndan elenmesinin ardından ülkede  başlayan tartışmalarda Erdoğan'la çekildiği fotoğraf gündeme getirilen ve bununla birlikte milli takımı bıraktığını açıklayan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e yönelik AKP ve yandaş basın tarafından "yerli ve milli" kampanyası başlatıldı.

Türkiye'de Gençlerbirliği ve özellikle Amedspor'da forma giydiği dönemde birçok ırkçı saldırıya maruz kalan, Türkiye'de futbol oynamaktan men edilen ve Avrupa'da da silahlı saldırıya uğrayan futbolcu Deniz Naki de sosyal medya hesabından Özil konusuna dair bir açıklama yaptı.

Faşist, sağcı ve milliyetçi saldırıları, dünyanın neresinde olursa olsun kınadığını belirten Naki, kendisinin de toplumsal olaylara duyarsız kalmadığını, insanların ölmemesi için sürekli barışçıl çağrılar yaptığını ancak Kürt asıllı olması nedeniyle Türkiye'de linç edildiğini söyledi.

Naki, bunlar üzerinden Özil'e bazı sorular yöneltti. Naki'nin Özil'e sorduğu sorulardan en dikkat çekeni ise "Seni yerli ve milli görenler, beni neden terörist gördüler?" sorusu oldu.

Naki'nin Özil'e seslendiği açıklamanın tamamı şöyle: