Selvi: CHP lideri daha büyük bir tehlike atlatmış

Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın uğradığı saldırıya ilişkin yazdı.23-04-2019 12:41

Hürriyet'in AKP'li yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın uğradığı saldırıya ilişkin yazdı.

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

Biz Kılıçdaroğlu’na saldırıya odaklandık ama CHP Lideri, koruma amacıyla alındığı evde de büyük bir tehlike atlatmış. Bu sözlerimden evin içinde Kılıçdaroğlu’na yönelik olumsuz bir müdahale yaşandığı sonucu çıkarılmasın.

Evin hanımı korkudan kapıyı açmak istememiş. Güçlükle ikna edilmiş.

Kılıçdaroğlu’nun ilk sıralarda rengi sararmış bir hali varmış. Evin hanımından bir bardak su istemiş. Daha sonra soğukkanlılık hâkim olmuş. Sohbet etmiş. Ev sahibi çay yapmış ama içmeye fırsatları olmamış. İlk başta evden zırhlı araçla çıkarılma teklifini kabul etmemiş. Ama aracına saldırı olunca zırhlı aracı kabul etmek zorunda kalmış. Evden çıktığı fark edilmesin diye kamuflajlı elbise ile çıkarılmak istenmiş. “Nasıl geldiysem öyle çıkarım” demiş. Bir buçuk saatlik süre zarfında evin önüne toplanan kalabalık dağıtılmayınca, ev sahipleri zaman zaman paniklemiş. “Evi yakacaklar” korkusuna kapılmışlar.

İşte benim evde daha büyük tehlike atlatılmış dediğim nokta buydu. “Yakın, evi yakın” diye kitleleri galeyana getirmeye çalışan bir kadın vardı. Kitle psikolojisini dikkate almak lazım. Allah korusun, o ev yakılabilirdi.

'PURSAKLAR'DAN GELENLER VARMIŞ'

Kılıçdaroğlu evde tutulurken, Akkuzulu Köyü Muhtarı Halil Kökmen, “Kemal Bey’i köyden çıkarmamız lazım. Kalabalıklar geliyor, Pursaklar’dan gelenler varmış” diyor. Tehlikenin büyüdüğü uyarısında bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğradığı haberi birilerine ulaştırılmış olmalı ki saldırganlara destek vermek için birileri organize olup harekete geçmiş.

Kimi zaman saldırı organize olur, kimi zaman saldırıdan sonra organize olunur.