Selahattin Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

Selahattin Demirtaş, Fox TV canlı yayınına çıkması sonrası başlatılan incelemeye ilişkin açıklama yapan Başak Demirtaş'ın açıklamasına "Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz" sözleriyle destek verdi.07-10-2021 17:14

Başak Demirtaş'ın Fox TV'de canlı yayına konuk olması sonrası Radyo ve Telvizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından inceleme başlatılmış ve yandaş medya tarafından kanala tepki gösterilmişti. Başak Demirtaş, yaptığı açıklamada ile yaşananlara tepki gösterdi; ardından eşi Selahattin Demirtaş da yaptığı açıklama ile Başak Demirtaş'a destek verdi. 

'BEŞ YILLIK YALANLAR, BİR SAATLİK HAKİKAT KARŞISINDA TUZLA BUZ OLABİLİYORMUŞ'

Başak Demirtaş, Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamasında "Beş yıldır, gece gündüz her kanalda Selahattin’e ve arkadaşlarına iftira atmak, onları suçlamak serbestken suçsuzluğu AİHM Büyük Daire kararıyla kesinleşmiş olan eşimle ilgili televizyonda biraz olsun konuşmam mı suç? Maalesef hem utanç verici hem de üzücü bir durum. Demek ki beş yıllık yalanlar ve iftiralar, bir saatlik hakikat karşısında tuzla buz olabiliyormuş. Bu kadar saldırıya gerek yok, hakikatin karşısında tüm yalanların, üretilmiş algıların sonsuza kadar sürmeyeceğinin bilinmesi gerekirdi" ifadelerini kullandı. 

'AİLEMİN TEK BİR FERDİNİN SAÇ TELİNE ZARAR GELİRSE SORUMLUSU SİZSİNİZ'

Selahattin Demirtaş da eşinin tweet'i alıntılayarak "Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım" açıklamasında bulundu.