Şehir ve ilçe tabelalarından nüfus ve rakım bilgisi kaldırıldı

KGM, 81 il ve 911 ilçenin giriş çıkışlarında bulunan tabelaların yeniden düzenlenerek nüfus ve rakım bilgilerinin kaldırılmasına karar verdi.19-12-2020 10:29

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 81 il, 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Her yıl yenilenen nüfus bilgilerini tabelalar üzerinde değiştirerek yapılan büyük masrafı engellemek için düzenlendiği ifade edilen uygulama kapsamında sadece şehir ve ilçe isimlerinin bırakılacağı kaydedildi.

KGM, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verileriyle nüfusun değişmesinin ardından 81 il ve 911 ilçenin giriş çıkışlarında bulunan tabelaları yeniden düzenliyor. Yeni uygulamada tüm şehir ile ilçe tabelalarından nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı.

Tabelaların değiştirildiği kentlerden biri olan Eskişehir’de Ankara, Bursa ve Kütahya güzergahlarında bulunan 3 tabela da yeni düzenlemeye göre hazırlandı. Tabelada daha önce yer alan ‘Nüfusu: 872000 ve Rakım 788’ bilgileri kaldırıldı. Tabelada sadece ‘Eskişehir’ yazısı bırakıldı. (DHA)