Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker hakkında ‘Kutlu Adalı’ soruşturması

Fethiye Savcılığı, Kutlu Adalı cinayetine ilişkin Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker hakkında soruşturma başlattı.25-05-2021 15:56

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ‘ruhsatsız silah buldurmak’ suçlamasıyla gözaltına alınan suç örgütü lideri Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker hakkında Fethiye Savcılığı tarafından Kutlu Adalı cinayetine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı videoların 7’incisinde Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı’nın 6 Temmuz 1996'da evinin önünde gerçekleştirilen silahlı saldırıyla öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Peker, Adalı’nın öldürülmesi için kardeşi Atilla Peker’i görevlendirdiğini söylemiş, buna karşı Adalı’yı Korkut Eken’in başında bulunduğu bir ekibin öldürdüğünü iddia etmişti.

Peker şunları söylemişti:

“Biz o zaman Korkut Eken, Mehmet Ağar hep beraberiz. Korkut abinin odası, Mehmet Ağar’ın odasının yanında. Genciz, vatanseveriz, işte 'Şu PKK’ya yardım ediyor'… Ama genelde bana iş adamlarını yönlendiriyorlar faili meçhullerden ziyade. Bana dedi ki 'Kıbrıs’ta bir adam var', 'Evet, abi' dedim. Dedi, 'Bu Kıbrıs'ı Rumlara satmak istiyor'. Dedi ki 'İki tane profesyonel ver.’ 'Kendi öz kardeşimi vereceğim sana' dedim. Atilla Peker’i dedim. 'Çok iyidir bu işte, uzmandır, sokaklardan yetişme' dedim. Türk Hava Yolları uçak biletlerini, hard disklerini atmıyor. Biletlerden bakabilirler. Korkut Eken, Atilla Yıldırım bu cinayetten ne kadar önce gittiler? Ancak yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam. Aradan zaman geçti. Döndüler, üç dört gün sonra, denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk, dedi 'Tekrardan gideceğiz.' Sonra orada bunlara bağlı olan başka bir ekip öldürmüş.”

FETHİYE SAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker hakkında Kutlu Adalı cinayetine ilişkin soruşturma başlatıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Habertürk'te katıldığı programda Atilla Peker hakkında Kutlu Adalı cinayetine ilişkin soruşturma açılması için talimat verdiğini söylemişti.