Sedat Peker, Serdar Ekşioğlu ile konuşmasını yayınladı: 'Biz hepimiz aileyiz, her suçta beraberiz'

Suç örgütü lideri Sedat Peker, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeninin evli olduğu Serdar Ekşioğlu ile Suriye’ye yapılan silah sevkiyatına dair telefon görüşmesinin videosunu yayınladı.05-06-2021 19:14

Suç örgütü lideri Sedat Peker, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeninin evli olduğu Serdar Ekşioğlu ile Suriye’ye yapılan silah sevkiyatına dair telefon görüşmesinin videosunu yayınladı. 

Suç örgütü lideri Sedat Peker, El-Nusra'ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildiği yönündeki açıklamalarının ardından konuyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeninin eşi, Lazoil Petrol Dağıtım Şirketi'nin sahibi Serdar Ekşioğlu ile yaptığı videolu telefon görüşmesini yayınladı.

Peker, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamada bir video yayınlayacağını duyurmuş ve "Pazar günkü videoya kadar canınız sıkılmasın diye yarın akşam üzeri saatlerinde, zaman geçirmek için, aperatif niyetine birisiyle yaptığım telefon konuşmamı yayınlayacağım. Konu Suriye silahları" ifadelerini kullanmıştı.

'BİZ AİLEYİZ, HER SUÇTA BERABERİZ'

Yayınladığı videoyu "Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşioğlu’nun karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye'ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi" notuyla paylaşan Peker, "Serdar Ekşioğlu ne demiştim... Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz" dedi.

Peker'in yayınladığı videoda, Ekşioğlu Peker'in Suriye'ye silah götüren TIR'ların yola çıkışına tanık olduğu şeklindeki sözlerini de onaylıyor.

'REİSİM PELİKANA GİRME...'

Görüşmede, Serdar Ekşioğlu'nun Peker'e, yayınladığı videolarda 'Pelikan'a girmeme' tavsiyesi verdiği görülürken, Peker,  "Onlarda var işin içinde nasıl girmeyeyim" diye yanıt veriyor. Bunun üzerine Ekşioğlu'nun "Ben Süheyb'i aradım Pelikan'ın başı o zaten. Ben burada değilim geleyim görüşelim dedi" sözleri kameraya yansıyor.

'SERHAT ALBAYRAK MEDYA'DAN GİDECEK'

Ekşioğlu, Erdoğan'ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kardeşi Turkuaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak için "Serhat Albayrak medyadan gidecek, TRT ekibi de rahatsız partinin kendisi rahatsız AKP'nin önde gelenleri A Haber'e çıkmıyorlar" dedi.

KARAKOLDA MİLLETVEKİLİNİN DARBEDİLMESİNE İLİŞKİN

Ekşioğlu'nun, Peker'in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da onayladığı görüntülere yansıdı.

Peker, o sırada "Metin ağabey sözde karakol amirini organize edecekti, ilkin iki kişi kavga edecekti. Öyle bir organizasyon olmayınca karakol amirini ayarlayamadı" derken Ekşioğlu'nun de "Ben oradaydım" ifadelerini kullandı.

Ekşioğlu'nun "Metin Külünk'ün bağlantıları kopuk" dediği görüşmede Peker'in "Nasıl üstü çizilmiş MKYK üyesi" şeklinde konuştuğu görülüyor.

SURİYE'YE GİDEN TIRLAR

Suriye silahları konusunda ise "O malzemeleri yollarken sen yok muydun biz 4 TIR yollarsak 4 TIR da onlar veriyordu. Onlarınkinin dağıtımı biz yapmıyorduk. Onlar Suriye'de başka yerlere veriyordu. Onlar getiriyorlardı silah mı satıyorlardı biz satmadık sen şahitsin. Bizle yolluyorlardı daha önceki gibi sıkıntı yaşanmasın diye. Bu yaptıkları namussuzluk " şeklinde konuşan Peker'e, Ekşioğlu'nun "Doğru doğru" diyerek onayladığı da görüntülerde yer aldı.