Sedat Peker Ağar'ı işaret etti, Uğur Mumcu'nun çocukları babalarının sözünü hatırlattı

Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Uğur Mumcu cinayetinin faili için eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı işaret etmesinin ardından babalarının "Dikkatler, gazetelere ve gazetecilere değil, saldırgana ve saldırganın örgütüne çevrilmelidir" sözünü paylaştı.23-05-2021 12:30

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya platformu YouTube'dan devlet-mafya ilişkisine dair yayımladığı videoların 7'ncisini bugün yayınladı.

Peker, gazeteci Uğur Mumcu'nun Ankara Karlı Sokak’taki evinin önünde otomobiline konan bombayla 24 Ocak 1993’te katledilmesine ilişkin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı işaret etti. Peker, "Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir, Mehmet Ağar" dedi. 

Peker'in açıklamalarının ardından Twitter'dan babalarının sözünü paylaşan Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu, "Bir ülkede devletin güvenliği ile hukukun güvenliği eş anlamlıdır. Devlet güvenliği adına hukuk güvenliğinin ortadan kaldırılması, demokrasi ve hukuk devleti için ileride onarılmaz yaralar açar. Bu gibi dönemlerde daha soğukkanlı olunmasında sayısız yarar bulunmaktadır. Dikkatler, gazetelere ve gazetecilere değil, saldırgana ve saldırganın örgütüne çevrilmelidir" diye yazdı.