Seçim öncesi savaş tehdidi: Aksi olursa 25 Haziran’da gömdüklerimizi çıkaracağız

Akit TV’deki programda Prof. Dr. Ahmet Maranki, 24 Haziran seçimlerinde istenilen sonucun çıkmaması durumunda savaş tehdidinde bulundu.24-05-2018 11:42

Bitkisel tedavi yöntemleriyle hakkında usulsüz ilaçtan çok sayıda dava bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Akit TV 'de katıldığı canlı yayında tehdit dolu ifadeler kullandı. Maranki, seçimlerden umdukları sonucu elde edememeleri durumunda "Belgrad Ormanı'na gömdüklerini çıkararak savaşacakları"nı söyledi.

Maranki'nin provokasyon içeren o sözleri şöyle:

"Biz bir daha liderimizi yedirmeyiz. Bu spekülasyonlar tamamen sunidir. Biz onun için her doğruyu her yerde söylemeyeceğiz. Kan ağlıyor içimiz ya. Ama bizim şayet aksi olursa gidecek hiçbir yerimiz yok. Ben onun için, umudum Kaf Dağı'nın arkası 25 Haziran'dır. Olmadı zaten, o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık, 'Bismillahirrahmanirrahim' diyeceğiz..."

‘BU MİLLET HAZIR’

Program sunucusunun "O kadar da değil de..." diye itiraz etmesi üzerine Maranki, " Gerektiğinde bu millet ona hazır” diyerek skandal sözlerini sürdürdü.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ: SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDILAR

Maranki'nin bu sözleri sosyal medyada da büyük tepki çekerken, birçok kullanıcı 24 Haziran öncesi infial yaratabilecek olan bu sözler nedeniyle savcıları göreve çağırdı.

Maranki'nin Akit'teki köşesinde Payitaht, Diriliş gibi dizilerin aralarında ped ve gazlı içecek reklamlarının gösterilmesinin 'ahlaki çöküntüye' sebep olduğu iddiası da tepki çekmişti.