Seçim kampanyası yapan Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya taşlı saldırı

Taşlı saldırıya uğradığı bölgeden ayrılan Trudeau, seçim uçağında gazetecilere olayı doğrularken iyi olduğunu söyledi. 07-09-2021 08:33

Fotoğraf: Reuters / Carlos Osorio

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 20 Eylül’de yapılacak federal seçimler nedeniyle gittiği Ontario eyaletinin London kentinde taşlı saldırıya uğradı.

Kanada resmi yayın kuruluşu CBC’nin haberine göre, London kentindeki seçim kampanyası çalışmalarının ardından seçim otobüsüne yönelen Trudeau’ya, aracına bineceği sırada çakıl taşları fırlatıldı. 

Kampanya için gittiği hemen her yerde protestolarla karşılaşan Trudeau, Liberal Parti seçim otobüsünün etrafını saran eylemcilerin sözlü sataşmalarına maruz kaldı. Habere göre, protestoculara cevap vermeye çalışan Trudeau’ya, bu sırada çakıl taşları atıldı.

Başbakanlık korumaları ve güvenlik görevlilerince oluşturulan bariyerin ardından bölgeden ayrılan Trudeau, seçim uçağında gazetecilere olayı doğrularken iyi olduğunu söyledi. 

Daha önce de Ontario eyaletine bağlı Bolton kentinde yoğun protestolarla karşılaşan Trudeau, bu kentteki programını iptal etmek zorunda kalmıştı.