Seçim hilesini ortaya çıkaranlara gözaltı!

Seçim hilesini ortaya çıkaran HDP'li yöneticiler gözaltına alındı.12-02-2019 13:27

Siirt'te yapılan polis baskınlarında 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan ikisinin kentte silinen ve kaydırılan 12 bin civarında seçmenin kayıtlarını ortaya çıkaran Halkların Demokratik Partisi yöneticileri Cemal Turhan ve Eşref Tekin olduğu öğrenildi.

Mezapotamya Ajansı'nın haberine göre Siirt’in merkez mahallelerinde bu sabah saatlerinde birçok eve polis baskını düzenlendi. Baskınlarda aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bilgi İşlem Sorumlusu Cemal Turhan ve partinin Yerel Yönetimler Proje Sorumlusu Eşref Tekin ile ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alındı.  

İleri Hatırlatıyor

HDP'li yöneticilerden alınan bilgilere göre, Cemal Turhan ve Eşref Tekin’in yaptıkları çalışmalarla kentte 6 bin 488 seçmen kaydının silindiğini ortaya çıktı.

Turhan ve Tekin’in yine bazı öğrenci yurtları ile DİH Mahallesi 318'inci sokak 21 kapı numaralı yapıda 765 seçmen, DİH Mahallesi Hayri Özlü Caddesi 58 kapı numaralı yapıda 528 seçmen, Fatih Mahallesi Şehit Onbaşı Süleyman Aydın Caddesi 21 numaralı yapıda 102 seçmen, Yeni Mahalle’de inşaatı bitmeyen 1570'inci sokak C2 apartmanının 39 farklı dairesinde 441 seçmen olmak üzere 6 bin civarında seçmenin kaydedilmesini ortaya çıkardıkları belirtildi.