‘Savaşa hayır’ diyen Ceylan Ertem’e ölüm tehdidi

“Savaşa hayır” dediği için sosyal medyada hedef gösterilen Ceylan Ertem ölüm tehditleri aldığını ve hesabının paylaşım sonrası kapatıldığını söyledi.23-01-2018 09:00

Sanatçı Ceylan Ertem, “Allah kimseyi faşist yapmasın” diyerek tepkisini ortaya koymuştu. Ertem, TSK’nın Afrin’e yönelik saldırısına Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Her zaman içimizden en güçlü sesiyle bağıran; SAVAŞA HAYIR!” ifadelerini kullanmıştı.

'ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDIM'

Paylaşımı sonrası ölüm tehdidi aldığını ve buna çok üzüldüğünü söyleyen Ertem sosyal medya hesabını kendisinin kapatmadığını, kapatıldığını söyledi. 

Konuyla ilgili BirGün’e konuşan Ertem şunları söyledi:

“Twitter’ımı kapatmadım, kapandı. Hacklenmiş ya da onlar şikâyet ettiği için kapanmış olabilir. Olanlara çok üzülüyorum. Çünkü orda ‘Bütün dünyadaki savaşlara hayır’ söylemi vardı, sadece bizim ülkemizdeki savaşa değil. Olan Mehmetçiğe oluyor. Ona çok üzülüyorum. Çok korkunç tepkiler alıyoruz. Özellikle kadınlardan gelen bazı tepkiler vardı ve ‘ölüm tehditlerine’ kadar vardı. Bu durum çok yaralıyor tabii insanı, çok üzüyor. Bütün dünyadaki savaşlara hayır denmesi gerektiğine ve her zaman barışın yanında olmak gerektiğine inanıyorum. ‘Keşke her şey konuşularak, silahlar olmadan çözülse’ hayali ile yaşayan biri olduğum için öyle yazmıştım. Maalesef görüyoruz ki, o kadar tozpembe bir dünyada yaşamıyoruz.”