Satış yapılmasına izin verilmeyince kamyonetini ateşe verdi: Garibanım ben, ne istiyorsunuz benden?

Kocaeli'de kamyonetiyle meyve ve sebze satışı yapmasına izin verilmeyen yurttaş aracını ateşe verdi05-06-2020 18:51

Kocaeli'de kamyonetinde meyve ve sebze satmasına izin verilmeyen Ahmet Karaman isimli bir yurttaş, kamyonetin kasasına benzin döküp yaktı. Karaman, belediyeye tepki göstererek, “Size ekmek verdim, size oy verdim. Garibanım, ekmek teknem bu, ne istiyorsunuz benden?” diyerek tepki gösterdi.

Kamyonetine yüklediği meyve ve sebzeleri satarak geçimini sağlayan Ahmet Karaman’a, her yıl satış yaptığı noktada İzmit Belediyesi tarafından bu yıl izin verilmedi. Yol kenarına park ettiği kamyonetiyle satış yaptığı sırada, İzmit Belediyesi ekipleri Karaman’ın yanına gelerek kamyonetini kaldırmasını istedi. Bir süre zabıta ekipleriyle tartışan Karaman, meyve sebze dolu kamyonetin kasasını benzin dökerek ateşe verdi. Haber verilmesi üzerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri alevler kamyonete sıçramadan söndürdü.

Polis ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirilen  Karaman, “Size ekmek verdim, size oy verdim. Garibanım, ekmek teknem bu, ne istiyorsunuz benden? Ben garibanım gariban. Ekmek parası kazanıyorum burada. Garibanın tezgahına mı kaldınız? İzmit'i mi gülümsetiyorsunuz siz, Allah sizi kahrı perişan eylesin, alın şimdi sizin olsun” diye bağırdı. Karaman, olayın ardından polis merkezine götürüldü.