Sarraf yeniden ortaya çıktı

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi İranlı iş insanı Rıza Sarraf, New York'un en ünlü otelinde görüntülendi.21-09-2018 09:00

ABD’ye giriş yaptığı sırada, İran'a dönük yaptırımları bozmak suçuyla Mart 2016’da tutuklanan 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf, geçtiğimiz günlerde ünlü bir restoranda görüntülenmesinin ardından bu kez de New York'un en ünlü otelinde görüntülendi.

Hürriyet'in haberine göre Rıza Sarraf'ın, geçen hafta suşi yerken görüntülendiği Nobu'nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli'nde konakladığı ortaya çıktı.

Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Sarraf, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde görüntülendi.

Erdoğan'ın "Serbest kalması mümkün değil" dediği Sarraf'a eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir korumanın olmaması dikkat çekti.

SAVCILIKLA ANLAŞMIŞTI

Önce otomobili otoparka sokan şoför 2 saat sonra aracı tekrar kapıya getirerek eşyaları bagaja yükledikten sonra ayrıldı. Kapıdaki görevlilerden biri ‘Yolculuk büyük ihtimalle Hamptons'a (2 saat mesafedeki New Yorklu zenginlerin yazlık semti)" dedi.

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde yargılanan Sarraf, daha az ceza almak için savcılıkla anlaşarak hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve itirafçı tanıklık yapmıştı.

Duruşmaların bitmesinden bir ay sonra New York'un Westchester Cezaevi'nde olduğu ortaya çıkan Sarraf'tan bir daha haber alınamamış ve cezaevi kayıtlarından ismi kaldırılmıştı.