'Sarı Yelekliler olmayız' diyen sendika başkanına patronlar sahip çıktı

Fransa'daki protestolar ile ilgili konuşan ve 'Sarı Yelekliler olmayız' diyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'a patronlar sahip çıktı.11-12-2018 21:16

Fransa’yla ilgili yaptığı açıklamada “Sarı Yelekliler olmayız” diyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a patronlar sahip çıktı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk-İş Genel Başkanımız Ergün Atalay, demokrasiye, devletine, ülkesine, milletine bağlı, olaylara Türkiye penceresinden bakan, istikrarın yanında olan, yerli ve milli düşünceye sahip bir değerimizdir” dedi.

'SIRTIMIZDA NE SARI NE DE KIRMIZI YELEKLER OLUR'

Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında, Fransa’yla ilgili sorulan soru üzerine “Üç gün sonra bizim ülkemizde de bunla ilgili ne göreceğimizi, ne kadar gideceğini görürüz görmez miyiz bize bağlı” dedi.

Ergün Atalay Türk-İş’in Bolu’da düzenlediği Mali Sekreterler ve Muhasebe Müdürleri Eğitim Semineri’nde “Seçilmiş meşru hükümetlerden yanayız, kim haklıysa ondan yanayız. Milletin ve milli iradenin yanındayız. Bizim sırtımızda ne sarı, ne de kırmızı yelekler olur” dedi.

'İSTİKRARIN YANINDA OLAN BİR DEĞERİMİZDİR'

Ergün Atalay’ı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise son günlerde Atalay’ın sözlerine yönelik tartışmalar nedeniyle kendisini ziyarete geldiklerini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, “Türk-İş Başkanımız Ergün Atalay, demokrasiye, devletine, ülkesine, milletine bağlı, olaylara Türkiye penceresinden bakan, istikrarın yanında olan, yerli ve milli düşünceye sahip bir değerimizdir” diye konuştu.