Saray'ın 'Yerli-Milli' Menüsü Yandaşın İştahını Kabarttı: Ejderha Meyveli Smoothie

Saray'da 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle verilen yemeğin menüsü yandaşın iştahını kabartırken halkın ise tepkisini topladı.03-09-2018 14:53

Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar, Saray'da gerçekleştirilen “30 Ağustos Zafer Bayramı” resepsiyonunu köşesine taşıdı. Munyar'ın aktardığına göre, resepsiyonda ejder meyveli smoothie, starex meyvesi eşliğinde aloevera ve efuli gibi lüks meyve ve içecekler servis edildi. Enflasyonun son 14 yılın en yüksek seviyesinde olduğu ve dolar kurunun 6,50'nin üstünde seyrettiği bir dönemde Saray'da verilen lüks kokteyl, yurttaşların tepkisini çekti.

Munyar'ın bugün Hürriyet'te yayımlanan yazısına göre, Saray'ın resepsiyonunda şu menü vardı:

EJDER MEYVELİ SMOOTHIEDEN SUSHIYE

- Ejder meyveli smoothie (chia tohumu eşliğinde), efuli (liçi meyvesi eşliğinde), aloevera (starex meyvesi eşliğinde), orman meyveli special, bahçe naneli limonata, taze sıkılmış portakal, taze sıkılmış greyfurt, taze sıkılmış havuç, taze sıkılmış elma.

- Pataşur içerisinde Çerkez tavuğu, zencefilli somonlu sushi, tartalet içerisinde Antakya usulü humus, susamlı levrek simidi, Aydın usulü kuzu çöp şiş...

'MİLLETİN EVİNDEN İKRAM' KONSEPTİ

Başkonak’ın maketi göstererek “Bunu, ‘Milletin evinden ikram’gibi bir konsept olarak düşündük” dediğini aktaran Munyar, yazısını şöyle bitirdi: “Başkonak ve ekibi, ikramda birçok lüks oteli geride bırakacak iş çıkarıyor.”

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER YÜKSELİYOR

Enflasyonun 14 yılın en yüksek seviyesinde olduğu Türkiye'de halk kriz ile boğuşurken Saray'da verilen lüks ziyafete, yurttaşlar Twitter üzerinden tepki gösterdi. İşte o tweetlerden bazıları..