Saray'ın müdürü ve AKP'li yöneticinin de dahil olduğu 14 kişiye 'tarihi eser kaçakçılığı' gözaltısı

Cumhurbaşkanlığı’nda görevli bir bürokrat ile AKP Ankara il yöneticisinin de aralarında bulunduğu 14 kişi Bolu’da tarihi eser kaçakçılığı yaptığı suçlamasıyla gözaltına alındı.17-04-2019 09:19

Bolu’da tarihi eser kaçakçılığı suçlamasıyla Cumhurbaşkanlığı’nda görevli bir bürokrat ile AKP Ankara il yöneticisinin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 5’inin tutuklandığı öğrenildi. Şüphelilerin 2 TIR'la getirdikleri iş makineleri ile kaçak kazı yaptıkları iddiaları var.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları istihbarat çalışması sonucu Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Güney Felakettin Köyü’nde kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaştı. Jandarma, bölgeye operasyon düzenledi. Operasyonda, 2 TIR üzerinde getirdikleri iş makineleri ile kaçak kazı yapan 14 şüpheli suçüstü yakalandı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Bolu İl Jandarma Komutanlığı'nca düzenlenen kaçak kazı operasyonunda aralarında siyasiler, asker, polis ve iş insanlarının da olduğu 14 kişi gözaltına alındı.

SARAY'IN MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlar arasında F.E. (Cumhurbaşkanlığı sarayında müdür), K.Y. (Jandarma subayı), M.K. (KOM'da müdür), H.K. (AKP Ankara il teşkilatında yönetici), H.S.Ç (Muhasebeci), H.K, (savunma firması sahibi) olduğu öğrenildi.

ŞÜPHELİLERİN 5'İ TUTUKLANDI

14 şüpheliden 5'i savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 7'si asker olan 9 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlar arasında AKP'li yöneticinin de bulunduğu bildirildi.