Saray'ın hacamatçısı 'Hanımefendi Danışmanı' oldu

Emine Erdoğan'ın sağlık danışmanı olarak Saray'a atanan Sümeyra Merve Kılınç, Cumhurbaşkanlığı kartvizitinde kendini 'Hanımefendi Danışmanı' olarak tanıttı.19-11-2018 18:49

Hiçbir bilimsel dayanağı bulunmayan ve özellikle AKP iktidarında 'alternatif tıp' olarak reklam edilen sülük ve hacamat 'uzmanları'nın yeni ünvanı 'Hanımefendi Danışmanı' oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Saray'a danışman olarak atanan, Emine Erdoğan'ın sağlık danışmanı , hacamat ve sülük tedavisi 'uzmanı' Sümeyra Merve Kılınç kartvizine 'Hanımefendi Danışmanı' yazdırdı. Saray kadrosuna hangi yasal çerçevede atandığı belli olmayan Kılınç'ın bulduğu bu yeni 'ünvan' da herhangi bir kamu pozisyonu değil.

Foto: Odatv

Foto: Odatv

KILINÇ'IN KARİYERİ

2010 yılında Ürdün Üniversitesi Arapça-İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olan Kılınç, 2011- 2014 yılları arasında NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü'nde beslenme ve 'doğal yaşam danışmanı' olarak çalıştı. 1. ve 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu organizatörlüğünde yer alan Kılınç aynı zamanda KADEM'in Yönetim Kurulu üyesi.