Saray'ın bir yıllık lastik harcaması: 1.9 milyon lira

Sayıştay raporunda yer alan verilere göre AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saray'ında yer alan araçların lastikleri için 1.9 milyon lira harcandı.04-10-2021 12:49

Sayıştay'ın kamu kurumlarına ilişkin incelemelerinin yer aldığı raporun Meclis'e gönderilmesiyle birlikte AKP'ye hizmet eden kurumların fahiş harcamaları da ortaya çıktı. Türkiye'nin dört bir yanındaki devlet kurumlarından medyaya yansıyan bütçelerle birlikte, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Saray'ının yurttaşa maliyeti de bir kez daha konuşulmaya başlandı.

'Tıbbi ve laboratuar sarf malzemeleri' için 51 milyon lira harcayan Saray, Cumhurbaşkanlığı'na kayıtlı araçların lastikleri için de 1.9 milyon lira harcadı. Saray; kırtasiye malzemelerine 4 milyon lira, yakıta 1.3 milyon lira ve temizleme ekipmanlarına ise 6.9 milyon lira harcadı.

Oda TV'nin aktardığına göre mutfak masrafı bir önceki sene 4.4 milyon lira olan Saray'ın harcaması 7.3 milyon liraya yükselirken, hayvanlar için 203 bin liralık yem masrafı yapıldığı da raporlara yansıdı.