Saray'dan HDP'ye açılan kapatma davasına ilk yorum: 'Adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz'

Sosyal medya hesabı üzerinden HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin açıklamalarda bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "HDP'nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkar edilemez bir gerçektir" dedi.18-03-2021 08:31

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Altun, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak, HDP’nin kapatılmasını talep etmiştir. HDP’nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkar edilemez bir gerçektir" dedi.

"Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz" diyen Altun paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"HDP’nin üst düzey yöneticileri ve sözcüleri, açıklamaları ve faaliyetleriyle, defaatle ve istikrarlı olarak PKK’nın siyasi kanadı olduklarını kanıtlamıştır. Bu ilişkinin, HDP’nin kapatılmasını veya bir başka cezai yaptırıma maruz bırakılması gerektirip gerektirmediği sorusu ise ancak Anayasa Mahkemesi tarafından cevaplandırılacaktır. Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz."