Saray'da kaymakam adayları konuk edildi, Soylu ise kayıp: 'Erdoğan Soylu ile fotoğraf vermek istemiyor mu?'

T24 yazarı Tolga Şardan bugünkü köşesinde “Bir fotoğrafın anlattığı: Soylu, kaymakam adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinde neden yer almadı?” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.11-06-2021 11:45

İleri Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, salı günü Saray’da yapılan ve 109. Dönem Kaymakamlık Kursu'na katılan kadın ve erkek kaymakam adaylarının olduğu programda yer almadı. TBMM Başkanı Şentop’un da bulunduğu programda, Erdoğan kaymakam adaylarıyla fotoğrafını paylaştı.

T24 yazarı Tolga Şardan bugünkü köşesinde “Bir fotoğrafın anlattığı: Soylu, kaymakam adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinde neden yer almadı?” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

Yazısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanlığı'nca açılan 109. Dönem Kaymakamlık Kursu'na katılan kadın ve erkek kaymakam adaylarını salı günü Saray’da konuk ettiği programa değinen Şardan, bu toplantıya suç örgütü lideri Sedat Peker’in iktidar-mafya ilişkilerini ifşa ettiği videolarda açık hedefe koyduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılmamasına dikkat çekti.

‘ERDOĞAN SOYLU İLE YAN YANA FOTOĞRAF VERMEK İSTEMİYOR MU?’

Erdoğan’ın kaymakam adaylarıyla çektirdiği fotoğraf üzerinden ilerleyen Şardan yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bakan Soylu hakkındaki ağır iddialar sonrasında AKP içinde de farklı sesler yükseldiği konusunda haberler son günlerde medyada daha fazla yer bulmaya başladı.

İlginçtir, ana akım medya içinde yer alan hükümete yakın televizyon kanalları da iddiaları tartışmaya başladı yavaş yavaş.

Suç örgütü liderinin ağır ithamlarının hedefindeki isim olan Soylu'nun; gerek kabine toplantısı, gerekse Milli Güvenlik Kurulu nedeniyle Cumhurbaşkanlığı'na gittiği biliniyor. Fakat yaşanan gelişmelerle birlikte Erdoğan'la baş başa görüşmeler yapıp yapmadığı konusunda herhangi bir bilgi yansımadı.

Belki de Erdoğan, Soylu ile yan yana fotoğraf vermek istemedi. Şu anda bu ihtimallerden hangisi doğru bilemiyoruz. Göreceğiz.