Saray ünlüsü Yusuf Güney'den, Tarkan'a 'yalaka' göndermesi

Saray ünlüsü Yusuf Güney, sanatçı Tarkan'a 'yalaka' göndermesinde bulundu. Güney, Saray sofraları ve AKP etkinliklerinin yanı sıra kadına şiddet iddialarıyla hatırlanıyor.27-09-2019 18:36

Saray sofralarının ve AKP etkinliklerinin ‘şarkıcı’sı Yusuf Güney, konserinde CHP’li başkanlar Tunç Soyer ve Ekrem İmamoğlu için sarf ettiği sözler nedeniyle sanatçı Tarkan’a ‘yalaka’ göndermesinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarkan'ın Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen konserine gitti.

Konseri sırasında şarkılarına bir süre ara veren Tarkan, kendisini izlemeye gelen İmamoğlu ve Soyer 'e teşekkür etti. Soyer’in İzmir için çok güzel şeyler yapacağına inandığını belirten Tarkan, İmamoğlu için de "Güler yüzünüzle, samimiyetinizle, sahiciliğinizle gün gibi doğdunuz İstanbul’a. İnşallah çok güzel şeyler yapacaksınız. İnanıyoruz. Yanınızdayız. Sizi seviyoruz. Onurlandırdınız bu gece konserime gelerek" dedi.

Söz konusu anlara ilişkin olarak bugün yandaş Yusuf Güney'den 'tepki' geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Yalakadan sanatçı olmaz" şeklindeki ifadesiyle Tarkan'ın görüntülerini birleştiren Güney, şunları söyledi:

"İnce bir mesajdır, anlayana: Sayın Kılıçdaroğlu ne demiş? Arkadaşlar Tarkan'a, megastarımıza lafım yok. Lafım ve bu videoyu paylaşma nedenim bana aylardır hakaret eden şahıslara naçizane bir göndermedir. İnce bir mesajdır anlayana."

KADINA ŞİDDET SAVUNMASI ‘VATAN-MİLLET’ OLDU

Güney, bir kadına şiddet uyguladığı iddialarının ardından yaptığı savunmada "Kadın düşmanı, şiddet yanlısı biri gibi lanse edildim. Ahmet Kural'la birlikte fotoğraflarım paylaşılıyor. Vatanını, milletini, polisini, askerini, kadını, hayvanı seven biriyim. Böyle bir şey hayatta yapmam” ifadelerini kullanmıştı.