Saray Rejimi'nin suç ilişkilerine değil, Ahmet Şık'a soruşturma!

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarıyla AKP iktidarının suç ilişkileri ifşa olurken, iktidarın daha önceki zor dönemlerinde olduğu gibi yine Ahmet Şık'a sotuşturma açıldı...07-06-2021 16:27

İleri Haber

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı programdaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlatıldı. Şık, soruşturmayla ilgili paylaşımında "Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir” ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaparak, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı programda kullandığı ifadeler nedeniyle resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Milletvekili Ahmet Şık'ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği iddia olunan 'Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloku vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur' şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır."

‘YARGILANACAKSAM, EKSİK TESPİT YAPTIĞIM İÇİN’

Soruşturmaya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Şık, şu ifadeleri kullandı:

"Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın"