Saray ittifakı seçim propagandasını okullara taşıdı

Seçim çalışmalarında devletin türlü imkanlarını açıkça kullanan Saray ittifakının adayları, okullarda seçim propagandası yapıyor. Birçok yerelde karşılaşılan bu 'yasak' durumla ilgili ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından herhangi bir işlem yapılmazken, bizzat bakan Ziya Selçuk tarafından bu çalışmalara destek veriliyor.18-03-2019 08:49

Seçimlere iki hafta kala Saray ittifakı tarafından yasaklar çiğnenmeye devam ediyor. Devlet imkanlarıyla propagandalarını sürdüren AKP ve MHP, okullarda  açıkça seçim çalışması yapıyor.

Ozan Çepni'nin Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il il AKP seçim çalışmalarına katılırken, Saray ittifakının adayları da seçim çalışmalarını okullara taşıdı.

Cumhur İttifakı adayları gittikleri okullarda, okul yönetimleri tarafından karşılanırken öğrenci ve ailelerine yönelik ise açık bir şekilde broşürler dağıttığı ve konuşmalar yapıldığı aktarıldı. AKP ve MHP adaylarının okullarda, öğrencilerle poz verdiği fotoğrafların seçim çalışmasında kullanılması da dikkatleri çekti. Adayların ayrıca öğretmenler odasında da okul yöneticileri ve öğretmenlerle kısa toplantılar yaptığı ifade edildi.

BİRÇOK OKULDA SEÇİM ÇALIŞMASI

Adıyaman Kahta ilçesi belediye başkan adayı Engin Akel’in seçim bölgesindeki okullarda sınıflara kadar girerek propaganda yaptığı öğrenildi. Akel’e, AKP Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak’ın da eşlik ettiği belirtildi. AKP Devrek belediye başkan adayı Sezai Bükrü'nün de ilçede bulunan okulları ziyaret ederek, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiği aktarıldı. Öte yandan edinilen bilgilere göre, AKP Sarıyer Belediyesi başkan adayı Salih Bayraktar da Ali Büyükdicle Özel Eğitim Uygulama Okulu’na yaptığı ziyaretle seçim çalışmasını sürdürdü. AKP Siirt belediye başkan adayı Ali İlbaş da belediye meclis üyesi adayları ile seçim çalışmalarını okullara taşıyan bir diğer aday oldu. 

OKULDA DEV POSTER ASILDI

Öte yandan en dikkati çeken olay ise Balıkesir Ayvalık’da Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda Cumhur İttifakı’nın MHP Balıkesir belediye başkan adayı Nazmi Başaran’ın aday tanıtımının yapılması oldu. Okul saatinde lise binasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dev posteri asıldığı, öğrencilerin tepkisi üzerine lise binasından posterin indirilerek pansiyon binasına taşındığı öğrenildi.