Saray, Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçiyle görüştüğü iddialarını yalanladı

CHP'li önemli bir isim ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yapıldığı iddia edilen görüşme, Saray'dan yapılan açıklama ile yalanlandı.21-11-2019 12:48

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP'li bir siyasetçinin Saray'da AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğnü yönündeki iddiaları yalanladı. Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir'' dedi.

Altun'un açıklaması şöyle

''Son günlerde bir köşe yazısında mesnetsiz bir şekilde ortaya atılan ve ne yazık ki medyamızda da yoğun tartışmalara neden olan ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği‘ iddiası tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir

Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir.

Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz.

Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz.''

NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, dün yayımlanan köşe yazısında, CHP'li önemli bir ismin Saray'da Erdoğan'la görüştüğünü ve Erdoğan’ın ''Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum'' dediği iddiasında bulunmuştu.

Tartışma yaratan iddia sonrası bugünkü köşe yazısında, ''Haber kaynağım 'Ortalığın bu kadar hararetleneceğini düşünmemiştim.'' diyen Turan, ''Şimdi belki de işimden gücümden olacağım' diye endişeye kapıldı. Ben de ona, söylediği ismi unutacağıma dair söz verdim" açıklaması yaptı.