Şanışer ve 20 müzisyen #Susamam dedi!

Şanışer lakaplı Sarp Palaur ve 20 sanatçı, #Susamam isimli şarkıda bir araya geldi.06-09-2019 22:24

İleri Haber

Şanışer lakaplı Sarp Palaur ve 20 sanatçı, #Susamam isimli şarkıda bir araya geldi.

Diken'den Müjde Yazıcı Ergin'in haberine göre müziğin bir şeyleri değiştirebileceğine inanan 20 müzisyen, doğa, adalet, eğitim, kadına şiddet, hayvan hakları gibi birçok konuda susamadıklarını #Susamam adlı projede dile getirdi. Dün gece 00:00’da yayınlanan şarkıda her müzisyen belli bir konu hakkında rap yapıyor. 

Proje kapsamında tasarlanan #Susamam tişörtleri internet üzerinden satışa sunuldu; gelirleri köy okullarına bağışlanacak.

Instagram’da şarkıya özel olarak tasarlanan ‘Susamam’ yüz filtresiyle sanatçıların birbirine bağış konusunda meydan okuyacakları bir ‘challenge’ hareketi de başlatılacak. Bu sayede bir araya gelen sanatçıların susamadığı her sorun yalnızca farkındalık yaratmayacak, sorunların çözülmesi için bir katma değer de sağlayacak.  

Projede Şanışer’e eşlik eden isimler ise şöyle: Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle. Şarkının aranjörlüğü Murat Acar’a ait.

#Susamam dalgasına belediyeler de katıldı: 

 

EGE ÇUBUKÇU DA 'SUSAMAM'A DESTEK VERDİ

Susamam projesinde yer almayan rap sanatçısı Ege Çubukçu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, projeye destek verdi. Şarkının sözsüz kısımlarına söz yazarak eşlik eden Çubukçu, sözlerinde Cumartesi Anneleri'nden kadın cinayetlerine birçok konuya yer verdi.