Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final kuraları çekildi: İşte eşleşmeler!

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nin çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde düzenlenen kura çekiminde belirlendi.19-03-2021 17:19

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri belli oldu. Buna göre geçen yılın finalistleri Bayern Münih ve Paris Saint Germain çeyrek finalde eşleşti.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nin çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde düzenlenen kura çekiminde belirlendi. Kura çekimine yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını koşulları nedeniyle kulüp delegeleri katılamadı.

Eski futbolcu  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop'un çektiği kuralar sonucu oluşan çeyrek final ile olası yarı final eşleşmeleri şöyle:

ÇEYREK FİNAL

Manchester City (İngiltere) - Borussia Dortmund (Almanya)

Porto (Portekiz) - Chelsea (İngiltere)

Bayern Münih (Almanya) - Paris Saint Germain (Fransa)

Real Madrid (İspanya) - Liverpool (İngiltere)

YARI FİNAL

Bayern Münih-Paris Saint Germain / Manchester City-Borussia Dortmund

Real Madrid-Liverpool / Porto-Chelsea

MAÇ TARİHLERİ

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final müsabakaları 6-7 ve 13-14 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Yarı finalde maçlar 27-28 Nisan ile 4-5 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

FİNAL İSTANBUL'DA

İstanbul'da 29 Mayıs Cumartesi günü oynanacak 2021 Şampiyonlar Ligi final maçına ise Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak.