Samatya'da Ermeni kadına maskeli saldırı!

Samatya'da yaşayan Ermenistanlı bir kadın maskeli iki kişinin saldırısına uğradı. Kadını bıçakla yaralayan saldırganların "Bu başlangıç" diyerek olay yerinden kaçtıkları belirtildi.01-06-2019 14:02

İstanbul Samatya'da Ermenistanlı bir kadın maskeli iki kişinin saldırısına uğradı. Kadını bıçakla yaralayan saldırganların “Bu başlangıç” diyerek olay yerinden kaçtıkları belirtildi.

Olay 31 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşti. Ermenistanlı Arpine T.,  eşi Sarkis T.’nin evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açtı.  Kimliği belirsiz iki kişi Arpine T.’yi  bıçakla yaraladı. Arpine T.’nin yardımına çığlıklarını duyan komşuları yetişti. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Agos’ta yer alan habere göre, bu arada çiftin Samatya’daki evinin iki ay öncesinde işaretlendiği belirtildi. Gelişmelere dair Agos’a bilgi veren Türkiye Ermeni Patrikliği’nden Başrahip Zakeos Ohanyan, evin duvarına nefret söylemi içeren yazıların bulunduğu kağıtlar yapıştırıldığını ve haç çizildiğini ifade etti.  Ohanyan, polisin olay hakkında soruşturma başlattığını söyledi.