Saldırıya uğrayan Deniz Naki ile ilgili yeni gelişme

Otomobilinde seyir halindeyken silahlı saldırıya uğrayan futbolcu Deniz Naki, Türkiye'ye dönmeme kararı aldığını açıkladı.29-01-2018 10:29

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü oyuncusu Deniz Naki, Almanya'da otobanda seyir halindeyken uğradığı silahlı saldırı sonrası, "yoğun güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeme kararı aldı.

Naki'nin avukatı Stephan Kuhn, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada Naki'nin, ailesinin ve çevresinin kararı doğrultusunda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan sözleşmesini bitireceğini ve Almanya'da kalacağını söyledi. Deustche Welle Türkçe’nin haberine göre Avukat Kuhn, Naki'nin gelecek planlarına yönelik ise açıklama yapmadı.

İLERİ HATIRLATIYOR

28 yaşındaki futbolcu, 7 Ocak gecesi Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Düren yakınlarında otobanda seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonrası Deutsche Welle Türkçe'ye konuşan Naki, soruşturmanın çok geniş kapsamlı şekilde sürdüğünü aktarmıştı.

Amedspor'da forma giymeden önce Almanya'nın FC St. Pauli ve SC Paderborn takımlarında da oynayan Naki, bir kez daha Türkiye'de hedef haline getirildiğini söylemişti.