Sakarya'daki patlamada eşini kaybeden Çelik: Milleti kandırıyorlar, en az 80-90 ölü var

Sakarya'da hayatını kaybeden Havva Çelik'in eşi Salih Çelik, kendisi hastanedeyken çok fazla cesedin geldiğini ve en az 80-90 kişinin öldüğünü söyledi.04-07-2020 14:31

Sakarya'nın Hendek ilçesinde en az 4 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin hala bulunamadığı ve 114 işçinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasının ardından, hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor.

Aile yakınlarının dün haber alamadığını belirttiği havai fişek fabrikasında çalışan Havva Çelik'in cenazesine ulaşılmasının ardından defnedilen Çelik'in eşi Salih Çelik, taziye evinde ölü sayısının söylenildiği gibi olmadığını ifade etti.

Patlamada hayatını kaybeden Havva Çelik’in eşi Salih Çelik, Medyascope'dan Fırat Fıstık'a verdiği demeçte “Milleti kandırıyorlar, algı operasyonu yapıyorlar. Dört kişi öldü diyorlar. Ben hastanedeyken kaç tane ceset geldi. En az 80 90 kişi ölü var. Büyük bir afet. Bu fabrikayı birkaç ay sonra başka bir isimle yine açacaklar. Biz ne kadar konuşursak konuşalım aynı hikaye" şeklinde konuştu.

Öte yandan yaralı işçilerin tedavisi de sürüyor.