'Şaka' yapmak isterken faciaya neden oluyordu

Eşine akıl almaz ‘şakayı’ yapmak isteyen kişi az daha faciaya neden oluyordu.01-05-2018 16:51

Düzce'de, Barış Baş isimli kişi trafikte karşılaştığı eşini otomobiliyle ‘şaka olsun’ diye sıkıştırarak, kazaya neden oldu.

Kazada 5 kişi yaralanırken, kazaya neden olan Barış Baş karakola giderek ifade verdi. Eşinin şikayetçi olmadığı Barış Baş hakkında bebekleriyle birlikte yaralanan bir çift şikayetçi oldu. Baş, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaza, önceki gece D- 655 yolu Konuralp mevkiinde meydana geldi. Otomobil sürücüsü Barış Baş, iddiaya göre, Akçakoca yönüne giden eşi Gülcan Baş’ın kullandığı 68 HF 606 plakalı otomobili görünce, ’şaka olsun’ diye sıkıştırmaya başladı. Panikleyen Gülcan Baş, direksiyon kontrolünü yitirince, Mesut Yoldaş yönetimindeki 81 DH 447 plakalı otomobile arkadan çarptı. Gülcan Baş’ın kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki elektrik direğine çarptıktan sonra takla attı.

Diğer araç ise dere yatağına uçtu. Kazada, Gülcan Baş ve yanındaki arkadaşı Emel Genç ile Mesut Yoldaş ve araçtaki eşi Büşra ile 8 aylık bebekleri Ayşe Zehra Yoldaş yaralandı. Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar tedavi altına alındı.

SIKIŞTIRILMA İHBARI YAPILMIŞ

Yapılan incelemede 155 Polis İhbar Hattı’na bir kadın sürücünün başka bir araç tarafından sıkıştırıldığı ihbarı ulaştığı, polis ekiplerinin olaya müdahale etmek için Konuralp mevkiine giderken kazanın meydana geldiği belirlendi.

KAZA SONRASI KAÇMIŞ

Kaza sonrası olay yerinden kaçan Barış Baş ise daha sonra polis merkezine gelerek ifade verdi. Gülcan Baş eşinden şikayetçi olmazken, kazada mağdur olan ve 8 aylık bebekleri yaralanan Mesut ve Büşra Yoldaş, Barış Baş ve eşi Gülcan Baş’tan şikayetçi oldu.

Barış Baş ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, olayla ilgili olarak soruşturma devam ediyor.