Şaka değil: Kaymakamlığın ceza kestiği skandal düğünde kaymakam da varmış!

Skandal düğüne ilişkin skandallar bitmiyor. Kaymakamlığın para cezası verdiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.23-09-2020 21:42

AKP’li vekil Cemil Yaman’ın oğluna yaptığı skandal düğün, yeni skandallar doğurmaya devam ediyor. Tepkilerin ardından Dilovası Kaymakamlığı’nın ceza verdiği düğünde Kaymakam Mustafa Asım Alkan’ın da olduğu ortaya çıktı.

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yasak olmasına rağmen Dilovası ilçesinde oğluna düğün yapmış, düğüne, yasağa ilişkin kuralları uygulamakla yükümlü Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da katılmıştı.

Düğünün medyaya yansımasının ardından gelen tepkiler üzerine Dilovası Kaymakamlığı  Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 6 bin 360 lira, düğün sahibi Yaman’a 3 bin 180 lira ve yemek şirketine de 3 bin 180 lira para cezası verdi.

KAYMAKAM DA KATILMIŞ!

ANKA’da yer alan habere göre, Kaymakamlığın para cezası verdiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Kaymakam Alkan’ın da katıldığı düğünün 4-5 saat sürdüğünü ve sadece protokolün okunmasının 1,5 saati bulduğunu söyledi. Aydemir’ın aktarımına göre düğünde 5 çeşit yemek verildi ve kapanış keçi sütünden dondurma ile yapıldı. Aydemir, Kaymakam Alkan’ın da düğünde yer almasını hatırlatarak, kesilen para cezasını “Soruşturmayı açanlar soruşturulmalılar” diye yorumladı.