Sahte içki sebepli can kaybı 51'e yükseldi

9 ilde sahte içki tüketen bir kişinin daha bugün hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı sayısı 51'e yükseldi.15-10-2020 12:37

İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon ve Zonguldak'ta, 9 Ekim'den bu yana sahte içki zehirlenmesi sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 49'a yükseldi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesinde sahte içki nedeniyle tedavi gören Turan E. ile Musa G. hayatını kaybetti. İzmir'de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle dün Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine başvuran 49 yaşındaki Mustafa Tepe de yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Böylelikle kentte 9 Ekim'den bu yana metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi. 

İstanbul'da sahte içkiden zehirlenme sonucu 2 kişinin bugün tedavi gördükleri hastanelerde yaşamını yitirdi.  

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ise Harun İnanç'ın sahte içkiden zehirlenmeye bağlı olarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Ayrıca ilçede bir kişi de sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle yoğun bakımda tedavi altına alındı. Tekirdağ’dan da bir ölüm haberi geldi. İçtiği sahte alkol nedeniyle rahatsızlanıp, hastaneye kaldırılan Burhan Arabacı (55), hayatını kaybetti.

6 GÜNDE 51 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Dünden bu yana metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle 2 ildeki hastanelere başvuran 2 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle ülke genelinde 6 günde ölenlerin sayısı 51'e yükseldi.

63 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerince ülke genelinde dün düzenlenen operasyonlarda 1552 şişe ve 3 bin 232 litre kaçak/sahte içki ele geçirildi. Bir yasa dışı alkollü içecek imalathanesinin de deşifre edildiği operasyonlar kapsamında, 99 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapıldı, çeşitli suçlardan aranan 2 zanlı yakalandı. 9 Ekim'den bu yana yapılan operasyonlarda 227 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 63'ü tutuklandı. Diğer şüphelilerin bir bölümü serbest bırakılırken, bazılarının ise emniyet ve adliyedeki işlemleri sürüyor.