Sahte alkol zehirlenmesinde ölü sayısı 14'e çıktı

Mersin, Niğde ve Adana'da, 20 günde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 14'e yükseldi.16-07-2019 09:58

Adana’da metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 64 yaşındaki V.Y. hayatını kaybetti. Mersin, Niğde ve Adana'da, 20 günde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 14'e yükseldi.

Adana’da metil alkolden zehirlenip Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan 3 kişiden 2'si yaşamını yitirmiş, diğeri ise tek gözünü kaybetmişti. Yine metil alkol zehirlenmesi nedeniyle Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ceyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 2 kişi, bir gün aralıkla hayatını kaybetmişti. V.Y.'nin de hayatını kaybetmesiyle Adana'da metil alkol şüphesiyle ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

20 GÜNDE 14. ÖLÜM

Mersin'de son 15 günde metil alkol zehirlenmesiyle hastanelere başvuran 31 kişiden 8'i, Niğde'de 1 kişi yaşamını yitirmişti. Adana'da yaşamını yitiren 5 kişi ile birlikte 3 ilde metil alkol zehirlenmesinden yaşamını yitirenlerin sayısı 14 oldu.