Sağlık çalışanlarına getirilen izin ve istifa kısıtlaması kaldırılıyor

Sağlık çalışanlarına getirilen izin ve istifa kısıtlaması kaldırılıyor

Sağlık Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen yazıda, sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve istifa kısıtlamasının 1 Temmuz itibarıyla kaldırılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla 81 il sağlık müdürlüğüne ¨personel işlemleri¨ konulu yazı gönderildi. Yazıda, sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve istifa kısıtlamasının 1 Temmuz itibarıyla kaldırılacağı belirtildi. 

Sağlık Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen yazıda, ¨Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinin son döneminde, Bakanlık makamının tensipleri ile yürürlüğe konulan 14 Nisan 2021 tarihli genel yazımız ve 29 Nisan 2021 tarihli genel yazımızın (istifa kısıtlaması da dahil) uygulanmasına 01 Temmuz 2021 tarihine kadar devam olunacak olup, bu tarihten sonra mer'i mevzuatın öngördüğü şekilde mutad uygulamalara devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlığın yazısı ile salgınla mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve istifa kısıtlamalarının kaldırılacağı, ayrıca esnek mesai uygulamasının da sona ereceği belirtildi.

DAHA FAZLA