Sağlık Bakanlığının yeni koronavirüs kararı 2 gün ertelendi

THY, yurt dışı çıkışlı Türkiye varışlı uçuşlarda uçuş saatinden maksimum 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testinin ibraz gerekliliği uygulamasının 2 gün ertelendiğini duyurdu.26-12-2020 21:37

Sağlık Bakanlığı, yurt dışından hava yolu ile gelen tüm yolculara uçağa biniş öncesi son 72 saatte yapılmış PCR negatif testi zorunluluğu getirildiğini duyurmuştu. Karar, 28 Aralık Pazartesi gününden itibaren yurt dışından hava yolu ile gelen tüm yolcular için geçerli olacaktı.

30 ARALIK’TAN İTİBAREN UYGULANACAK

Türk Hava Yolları (THY), resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada alınan kararın uygulamaya konulmasının 2 gün ertelendiğini duyurdu.

THY’ni yaptığı açıklamada;

‘’Yurt dışı çıkışlı Türkiye varışlı uçuşlarda uçuş saatinden maksimum 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testinin ibraz gerekliliği uygulaması 2 gün ötelenerek 30 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde hayata geçirilecektir. Basılı olarak ya da dijital ortamdaki negatif PCR test sonucunun ibraz etmeyen yolcularımız, uçuşa kabul edilmeyecektir.6 yaş altı yolcularımız için test sonucu ibraz etme zorunluluğu bulunmamaktadır’’ denildi.