Sağlık Bakanının Konvoyunda Kaza: 4 Yaralı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konvoyunda görev alan trafik polislerinin içinde olduğu ekip otosu ile koruma araçların karıştığı trafik kazasından 1'i trafik polisi olmak üzere 4 polis yaralandı.23-08-2018 09:10

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konvoyunda trafik kazası meydana geldi.

Elazığ'da bir dizi temaslarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha sonra Ankara'ya gitmek için Elazığ'dan Malatya'ya hareket etti.

Bakan Koca'nın konvoyunda görev alan trafik polislerinin içinde olduğu ekip otosu ile 2 koruma aracı Malatya kent merkezi sanayi kavşağı girişinde çarpıştı.

Kazada 1'i trafik polis olmak üzere 4 polis yaralandı. İhbar üzerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan polisler olay yerine gelen ambulanslarla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

DHA'nın haberine göre 7 polis tedavileri sonrası taburcu edilip Ankara'ya gönderildi. Kaza nedeniyle trafiğin bir süre aksadığı alt geçitte kazaya karışan araçların olay yerinde çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.