Sağlık Bakanı Koca'dan Covid ölümleriyle ilgili dikkat çeken açıklama: 'Bir bu kadar vatandaşımızı daha kaybettik'

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında salgındaki son durum ve aşılamada gelinen noktayı değerlendirmek için toplandı. Koca, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.23-06-2021 19:50

İleri Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Biz Covid-19 ölümlerini DSÖ'nün belirlediği kriterlere göre tespit edip 50 bin kaybımız var derken, dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik" dedi. Koca ayrıca 134 kişide Delta varyantı tespit edildiğini söylerken, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşı randevusu alabileceğini duyurdu.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınındaki son durum ve aşılamada gelinen noktayı değerlendirmek için toplandı.

'EN AZ 50 BİN VATANDAŞIMIZI DAHA KAYBETTİK'

Bakan Koca, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

- “Biz Covid-19 ölümlerini DSÖ'nün belirlediği kriterlere göre tespit edip 50 bin kaybımız var derken, dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik.”

'AŞILAMADA YAŞ 18'E İNİYOR'

- “Cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes aşı randevusu alabilecek.”

'134 DELTA VARYANTI VAR'

- "Delta Plus'ı ülkemizde tespit etmedik. Delta varyantıyla ilgili 134 vakamız oldu. Toplam 16 ilimizde görüldü. Yoğunluklu olarak İstanbul'da görüldü."