Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs vakası 18'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı yaptığı açıklamayla toplam koronavirüs vakası sayısının 18'e yükseldiğini duyurdu.16-03-2020 07:36

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 18'e yükseldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından yeni tip koronavirüs tespit edilen vakalardaki son durumu duyurdu. Açıkladığı ilk vakanın çevresinden 2 kişide, Avrupa'dan gelen 7 kişide, ABD'den gelen 3 kişide virüsün tespit edildiğini bildiren Koca, "Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir" dedi. 

Bakan Koca'nın paylaşımı şöyle:

"Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.

Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir."