Sağlık Bakanı Koca: 'Hastanelerimizin yükü artıyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Göztepe'deki bir hastane açılışında yeni tip koronavirüs salgınına karşı mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca, değerlendirmesinde “hastanelerimizin yükü artıyor, yitirmekten korktuğumuz ağır hasta sayılarımız da yükselişe geçmiş durumda” dedi.05-09-2020 19:37

Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi açılış törenine katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında salgının yükselen tehlikesine vurgu yapan Koca, "Mesafeyi gözetmeyen kalabalıklar, kalabalık içine atılan her adım, unutulan her maske, ihmal edilen her tedbir, bir değil onlarca can yakmaktadır” dedi.

'MESAFEYİ GÖZETMİYORLAR'

eçtiğimiz günlerde Giresun'daki sel felaketinin ardından yapılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingindeki yaşanan tedbirsizliği unutan Bakan Koca, yurttaşların ihmali olduğunu söyleyerek "Kamuda esnek çalışma uygulamasına geçildiği ve evden çalışmanın özendirildiği bu dönemde, gündüz ve gece göreve devam eden, aylardır evine gidemeyen, çocuğunu, eşini kucaklayamayan doktorlar, hemşireler ve her düzeyde sağlık personeli çalışıyor. Sağlık çalışanları bütün mesailerini bulaşıcı hastalık taşıyan hastalarla geçiriyor.

Mesafeyi gözetmeyen kalabalıklar, kalabalık içine atılan her adım, unutulan her maske, ihmal edilen her tedbir, bir değil, onlarca can yakmaktadır. Gücümüzü kırmakta, pandemi mücadelemizi zora koşmaktadır. Vatandaşlarımızdan tedbirlere uymalarını rica ediyorum. Salgın nedeniyle ülke genelinde farklılıklar olsa da hastanelerimizin yükü artıyor. Yitirmekten korktuğumuz ağır hasta sayılarımız da yükselişe geçmiş durumda." dedi.