Şaban Vatan Siverek'te yaşanan katliama tepki gösterdi: Adalet istiyoruz

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, Siverek'te yaşananlara "AKP vekilleri katliam yapıyor, iktidar onları koruyor" diyerek tepki gösterdi.19-06-2019 09:26

İleri Haber

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesinin Çeltik Köyü’nde toprak anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı çatışma nedeniyle 6 kişi ölmüş 5 kişi ise yaralanmıştı. 

Kolluk kuvvetlerinin ve eski AKP milletvekili Zülfikar İzol'un kardeşlerinin de yaşanan olayların içerisinde olduğunu söyleyen ve çatışmada anne ve babasını kaybettiğini ifade eden genç kadın "Ailem soykırıma uğradı" ifadelerini kullandı.

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan ise yaşananlara tepki gösterdi. "AKP vekilleri katliam yapıyor, iktidar onları koruyor" diyen Vatan, katliamın Zülfikar İzol tarafından yapıldığını belirterek "AKP'nin kurucu ve iki dönem milletvekilliğini yapan kişi, 2003 yılında yine aynı ailenin büyüklerini öldürmüş ve deliller karartılmış, aynı Nurettin Canikli'nin Eynesil Belediye Başkanı'nın Coşkun Somuncuoğlu için yaptırdığı gibi" şeklinde konuştu.

Vatan "Biz adalet istiyoruz, o bakanın da, o vekilin de hesabını istiyoruz" dedi.